  • 103R-332FS
103R-332FS
advertisement
Manufacturer No:
103R-332FS
HK JDW NO:
79-103R-332FS
Step5Bar-code shipping tag
103R-332FS
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    2.79mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    260mA
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.4Ohm Max
  • Max DC Current
    260mA
  • Frequency - Self Resonant
    70MHz
  • Q @ Freq
    24 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    24
  • Q Factor
    24
  • Case/Size Code
    1010
  • Height
    1.91mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.91mm