  • 10137062-00021LF
10137062-00021LF
advertisement
Manufacturer No:
10137062-00021LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
HK JDW NO:
44-10137062-00021LF
Package:
Datasheet:
Description:
Conn USB Type C RCP 24 POS 0.5mm Solder RA SMD/Thru-Hole 24 Terminal 1Port T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
10137062-00021LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, Right Angle; Through Hole
  • Mounting Feature
    Horizontal
  • Shell/Shielding Material
    Steel, Stainless
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Feature
    Board Guide
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    USB-C (USB TYPE-C)
  • Gender
    Receptacle
  • Voltage - Rated
    100V
  • Current Rating (Amps)
    0.25A 1.25A 5A