  • 10127815-22LF
10127815-22LF
advertisement
Manufacturer No:
10127815-22LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
HK JDW NO:
44-10127815-22LF
Package:
Datasheet:
Description:
2 Rows Receptacle Bulk Natural 22 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp Minitek® Pwr 4.2 Nylon
Quantity:
In Stock : 450
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
10127815-22LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Cable, Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    Nylon
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Minitek® Pwr 4.2
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Receptacle
  • Number of Positions
    22
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Natural
  • Number of Rows
    2
  • Fastening Type
    Latch Lock
  • Contact Type
    Female Socket
  • Pitch
    0.165 4.20mm
  • Orientation
    Straight
  • Row Spacing
    0.165 (4.20mm)
  • Note
    Contacts Not Included
  • Max Current Rating
    9A
  • Contact Termination
    Crimp
  • Length
    47.4mm