  • 100SP3T7B13M2QEH
100SP3T7B13M2QEH
advertisement
Manufacturer No:
100SP3T7B13M2QEH
HK JDW NO:
239-100SP3T7B13M2QEH
Package:
Datasheet:
100SP3T7B13M2QEH
Step5Bar-code shipping tag
100SP3T7B13M2QEH
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Silver
    COPPER ALLOY
  • End Contact Material
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Termination
    PC Pin
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    5A AC/DC
  • Current Rating
    5A
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Body Length or Diameter
    12.7mm
  • Body Breadth
    6.858 mm
  • Switch Function
    On-Off-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 11.91mm Dia
  • Contact Resistance
    0.01mOhm
  • Contact Current(DC)-Max
    5A
    15/32-32
  • Contact Current(AC)-Max
    2A
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    2A@250VAC
  • Contact Voltage(AC)-Max
    250V
  • PCB Hole Count
    3
  • Bushing Length
    0.448 inch
  • Actuator Length
    13.00mm