  • 100SP1T7B13M3RE
100SP1T7B13M3RE
advertisement
Manufacturer No:
100SP1T7B13M3RE
HK JDW NO:
239-100SP1T7B13M3RE
Step5Bar-code shipping tag
100SP1T7B13M3RE
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    Brass, Chrome Plated
  • Center Contact Plating
    GOLD OVER NICKEL
    COPPER ALLOY
  • End Contact Material
  • End Contact Plating
    GOLD OVER NICKEL
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
    100
  • Published
    2008
  • Termination
    Quick Connect
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.062 (1.5mm)
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Body Length or Diameter
    12.7mm
  • Body Breadth
    6.858 mm
  • Switch Function
    On-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 11.91mm Dia
  • Contact Resistance
    0.01mOhm
  • Bushing Length
    0.448 inch
  • Contact (AC) Max Power Rating R Load
    0.4VA@20VAC
  • Body Height
    8.89mm
  • Actuator Length
    13.00mm