  • 100R-821M
100R-821M
advertisement
Manufacturer No:
100R-821M
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-100R-821M
Package:
Nonstandard, 2 Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
100R-821M
    Select All
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    35
  • Height
    1.65mm
  • Height Seated (Max)
    0.065 1.65mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Package / Case
    Nonstandard, 2 Lead
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Material - Core
    Iron
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    100R
  • Size / Dimension
    0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn95.5Ag3.8Cu0.7)
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.79mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    155mA
  • Lead Pitch
    2.41mm
  • Lead Length
    5.33mm
  • Inductance
    820nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    650mOhm Max
  • Max DC Current
    155mA
  • Frequency - Self Resonant
    160MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    35 @ 25MHz