  • 100AWSP3T2B4M7RE
100AWSP3T2B4M7RE
advertisement
Manufacturer No:
100AWSP3T2B4M7RE
HK JDW NO:
239-100AWSP3T2B4M7RE
Step5Bar-code shipping tag
100AWSP3T2B4M7RE
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Brackets, Through Hole, Vertical
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle, Vertical
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    100A
  • Published
    2003
  • Feature
    Epoxy Sealed Terminals
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Orientation
    Vertical
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Current Rating
    400mA
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Switch Function
    On-Off-On
  • Contact Resistance
    10mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    20V
    Non-Illuminated
  • Max Voltage Rating (DC)
    20V
  • Switch Type
    TOGGLE SWITCH
  • Illumination Type
    Illuminated, Non-Illuminated
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • Length
    12.8mm
  • Actuator Length
    7.62mm