  • 100AWSP3T1B4M2RE
100AWSP3T1B4M2RE
advertisement
Manufacturer No:
100AWSP3T1B4M2RE
HK JDW NO:
239-100AWSP3T1B4M2RE
Quantity:
In Stock : 564
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
100AWSP3T1B4M2RE
    9 Weeks
  • Contact Material
    Gold
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    100A
  • Published
    2005
  • JESD-609 Code
    e4
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Orientation
    Vertical
  • Current Rating
    400mA
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Body Breadth
    6.604 mm
  • Circuit
    SPDT
  • Contact Resistance
    0.01mOhm
    TOGGLE SWITCH
  • Contact Current Rating
    5A
  • Illumination Type
    Illuminated, Non-Illuminated
  • PCB Hole Count
    3
  • Contact (AC) Max Power Rating R Load
    0.4VA@20VAC
  • Length
    12.8mm
  • Width
    6.91mm
  • Body Height
    10.541mm
  • Actuator Length
    12.70mm