  • 100AWSP1T1B4VS3QE
100AWSP1T1B4VS3QE
advertisement
Manufacturer No:
100AWSP1T1B4VS3QE
HK JDW NO:
239-100AWSP1T1B4VS3QE
Quantity:
In Stock : 187
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
100AWSP1T1B4VS3QE
    9 Weeks
  • Contact Material
    Silver
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    100A
  • Published
    2016
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    5A AC/DC
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Current Rating
    5A
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Body Length or Diameter
    15.75mm
  • Body Breadth
    8.13 mm
  • Switch Function
    On-On
  • Contact Current(DC)-Max
    5A
    Unthreaded
  • Contact Current(AC)-Max
    5A
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    5A@120VAC
  • Body Height
    16mm
  • Actuator Length
    12.70mm