  • 100AWSP1T1B4M6QE
100AWSP1T1B4M6QE
advertisement
Manufacturer No:
100AWSP1T1B4M6QE
HK JDW NO:
239-100AWSP1T1B4M6QE
Package:
Datasheet:
100AWSP1T1B4M6QE
Step5Bar-code shipping tag
100AWSP1T1B4M6QE
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    100A
  • Published
    2012
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    5A AC/DC
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Current Rating
    5A
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Circuit
    SPDT
  • Switch Function
    On-On
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • Actuator Length
    12.70mm