  • 100AWDP5T1B4M1QE
100AWDP5T1B4M1QE
advertisement
Manufacturer No:
100AWDP5T1B4M1QE
HK JDW NO:
239-100AWDP5T1B4M1QE
Step5Bar-code shipping tag
100AWDP5T1B4M1QE
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    100A
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    5A AC/DC
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Current Rating
    5A
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Circuit
    DPDT
  • Switch Function
    On-Off-Mom
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • Actuator Length
    12.70mm