  • 1008R-151F
1008R-151F
advertisement
Manufacturer No:
1008R-151F
HK JDW NO:
79-1008R-151F
Step5Bar-code shipping tag
1008R-151F
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    1.168A
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    150nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    110mOhm Max
  • Max DC Current
    1.168A
  • Frequency - Self Resonant
    650MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    40
  • Case/Size Code
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.085 2.16mm