  • 1008PS-682KLC
1008PS-682KLC
advertisement
Manufacturer No:
1008PS-682KLC
HK JDW NO:
3194-1008PS-682KLC
Package:
1008
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 1507
Step5Bar-code shipping tag
1008PS-682KLC
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 hours ago)
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Inductance
    6.8 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    760mA
  • Frequency - Self Resonant
    120MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    38
  • Q Factor
    38
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    580mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    6.8 µH
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT: 1 MHz
  • Height
    2.74mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    3.78mm