  • 1008LS-562XJLC
1008LS-562XJLC
advertisement
Manufacturer No:
1008LS-562XJLC
HK JDW NO:
3194-1008LS-562XJLC
Package:
Datasheet:
1008LS-562XJLC
Description:
Quantity:
In Stock : 11721
Step5Bar-code shipping tag
1008LS-562XJLC
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 hours ago)
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
    1
  • Depth
    2.79mm
  • Construction
    Chip
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Imperial)
    1008
  • Inductance
    5.6 μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • Max DC Current
    380mA
  • Frequency - Self Resonant
    80MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    37
  • Q Factor
    31
  • Case/Size Code
    1211
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.82Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    5.6 µH
  • DC Current
    380mA
  • Height
    2.03mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    2.79mm