  • 1008LS-393XJLB
1008LS-393XJLB
advertisement
Manufacturer No:
1008LS-393XJLB
HK JDW NO:
3194-1008LS-393XJLB
Datasheet:
1008LS-393XJLB
Step5Bar-code shipping tag
1008LS-393XJLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Chip
  • Current Rating
    170mA
  • Inductance
    39 μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • Max DC Current
    170mA
  • Frequency - Self Resonant
    26MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    33
  • Q Factor
    33
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    10Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    39 µH
  • Height
    2.03mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    2.79mm