  • 1008LS-272XJLB
1008LS-272XJLB
advertisement
Manufacturer No:
1008LS-272XJLB
HK JDW NO:
3194-1008LS-272XJLB
Package:
Datasheet:
1008LS-272XJLB
Step5Bar-code shipping tag
1008LS-272XJLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 15 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Chip
  • Current Rating
    490mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
    1008
  • Inductance
    2.7 μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • Max DC Current
    490mA
  • Frequency - Self Resonant
    135MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    37
  • Q Factor
    34
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.28Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    2.7 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 50 MHZ
  • Height
    2.03mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    2.79mm