  • 1008LS-123XJLB
1008LS-123XJLB
advertisement
Manufacturer No:
1008LS-123XJLB
HK JDW NO:
3194-1008LS-123XJLB
Datasheet:
1008LS-123XJLB
Step5Bar-code shipping tag
1008LS-123XJLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Chip
  • Current Rating
    290mA
  • Inductance
    12 μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • Max DC Current
    290mA
  • Frequency - Self Resonant
    38MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    28
  • Q Factor
    28
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.3Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    12 µH
  • Height
    2.03mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    2.79mm