  • 1008CS-911EJTS
1008CS-911EJTS
advertisement
Manufacturer No:
1008CS-911EJTS
HK JDW NO:
216-1008CS-911EJTS
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
1008CS-911EJTS
Step5Bar-code shipping tag
1008CS-911EJTS
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    1008CS
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    380mA
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    910nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.68Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    320MHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    35 @ 50MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Inductance Frequency - Test
    25MHz
  • Rated Current-Max
    0.38A
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT 50 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.080 2.03mm