  • 1008CS-681XJLC
1008CS-681XJLC
advertisement
Manufacturer No:
1008CS-681XJLC
HK JDW NO:
3194-1008CS-681XJLC
Quantity:
In Stock : 4616
Step5Bar-code shipping tag
1008CS-681XJLC
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 10 hours ago)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2012
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
    Rectangular
  • Current Rating
    400mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    680 nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency - Self Resonant
    375MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Q Factor
    45
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.47Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.68 µH
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT: 100 MHZ
  • Height
    2.03mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    2.79mm