  • 1008CS-270XJLB
1008CS-270XJLB
advertisement
Manufacturer No:
1008CS-270XJLB
HK JDW NO:
3194-1008CS-270XJLB
Package:
1008
Datasheet:
1008CS-270XJLB
Step5Bar-code shipping tag
1008CS-270XJLB
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Rectangular
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    27 nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    1.6GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Q Factor
    55
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    130mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.027 µH
  • Height
    2.03mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    2.79mm