  • 1008CS-181XGLB
1008CS-181XGLB
advertisement
Manufacturer No:
1008CS-181XGLB
HK JDW NO:
3194-1008CS-181XGLB
Package:
Datasheet:
1008CS-181XGLB
Step5Bar-code shipping tag
1008CS-181XGLB
    Select All
  • Mount
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    2%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    Rectangular
  • Current Rating
    620mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
    1008
  • Inductance
    180 nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • Max DC Current
    620mA
  • Frequency - Self Resonant
    750MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Q Factor
    45
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    770mOhm
  • Inductance Tolerance
    2%
  • Inductance-Nom (L)
    0.18 µH
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT: 100 MHZ
  • Height
    2.03mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    2.79mm