  • 1008CS-101XJLB
1008CS-101XJLB
advertisement
Manufacturer No:
1008CS-101XJLB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-1008CS-101XJLB
Package:
1008
Step5Bar-code shipping tag
1008CS-101XJLB
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    650mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    100 nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • Max DC Current
    650mA
  • Frequency - Self Resonant
    1GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    60
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    560mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.1 µH
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT: 350 MHZ
  • Height
    2.03mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    2.79mm