  • 1008AF-682XJLC
1008AF-682XJLC
advertisement
Manufacturer No:
1008AF-682XJLC
HK JDW NO:
3194-1008AF-682XJLC
Package:
Step5Bar-code shipping tag
1008AF-682XJLC
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 14 hours ago)
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Material - Core
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
    Chip
  • Inductance
    6.8 μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    33MHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    20
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    315mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    6.8 µH
  • Height
    1.91mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    2.79mm