  • 1008AF-332XKLB
1008AF-332XKLB
advertisement
Manufacturer No:
1008AF-332XKLB
HK JDW NO:
3194-1008AF-332XKLB
Step5Bar-code shipping tag
1008AF-332XKLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 hours ago)
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    10%
  • Packing Method
    TR
    Chip
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.21Ohm
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    21
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    1008
  • Rated Current-Max
    0.8A
  • Inductance-Nom (L)
    3.3 µH
  • Self Resonant Frequency
    59MHz