  • 10073599-032LF
10073599-032LF
advertisement
Manufacturer No:
10073599-032LF
HK JDW NO:
44-10073599-032LF
Package:
Datasheet:
10073599-032LF
Description:
2 Rows Receptacle Bulk Black 32 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp Minitek® 2.00mm Polyamide
Quantity:
In Stock : 807
Step5Bar-code shipping tag
10073599-032LF
  • Series
    Minitek® 2.00mm
  • Number of Positions
    32
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Female
  • Fastening Type
    Latch Lock
  • Contact Type
    Female Socket
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Depth
    7.1mm
  • Current Rating
    2A
  • Row Spacing
    0.079 (2.00mm)
  • Length
    32.54mm