  • 10-2H25.2042
10-2H25.2042
advertisement
Manufacturer No:
10-2H25.2042
Manufacturer:
EAO
HK JDW NO:
225-10-2H25.2042
Package:
Datasheet:
10-2H25.2042
Description:
STAR LED BA9S T10X25 ROT 230VAC/
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
10-2H25.2042
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Number of Pins
    2
  • Series
    10
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Red
  • Depth
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    230V
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Forward Current
    3mA
  • Luminous Intensity
    120 mcd
  • Dominant Wavelength
    630 nm
  • Length
    25mm