  • 1-NPL/603-1328
1-NPL/603-1328
advertisement
Manufacturer No:
1-NPL/603-1328
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-1-NPL/603-1328
Package:
Datasheet:
1-NPL/603-1328
Description:
FAN - 603-1328/WM2312TR/WM2001
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1-NPL/603-1328
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.564lb 255.83g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Material - Blade
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~140°F -10°C~60°C
  • Published
    2004
  • Series
    AFB
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    3 Position Rectangular Connector
  • Max Operating Temperature
    140°C
  • Min Operating Temperature
    14°C
  • Power (Watts)
    3.84W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.320A
  • Max Power Dissipation
    3.84W
  • Current Rating
    320mA
  • Approval Agency
    CE, CSA, UL, VDE
  • Lifetime @ Temp
    70000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    2600 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial, Case Fan
  • Air Flow
    105.9 CFM (2.97m3/min)
  • Noise
    41.0 dB(A)
  • Voltage Range
    4V~13.2VDC
  • Static Pressure
    0.300 in H2O (74.7 Pa)
  • Width
    38.00mm