  • 1.5SMC39AHR6G
1.5SMC39AHR6G
advertisement
Manufacturer No:
1.5SMC39AHR6G
HK JDW NO:
799-1.5SMC39AHR6G
Step5Bar-code shipping tag
1.5SMC39AHR6G
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, 1.5SMC
  • Part Status
    Active
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    37.1V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    29A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    53.9V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    33.3V