  • 1.5SMC12CA R7G
1.5SMC12CA R7G
advertisement
Manufacturer No:
1.5SMC12CA R7G
HK JDW NO:
799-1.5SMC12CA R7G
Step5Bar-code shipping tag
1.5SMC12CA R7G
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    1.5SMC
  • Part Status
    Not For New Designs
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    11.4V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    94A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    16.7V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    10.2V
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ