  • 1.5KE56A-G
1.5KE56A-G
advertisement
Manufacturer No:
1.5KE56A-G
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-1.5KE56A-G
Datasheet:
1.5KE56A-G
Description:
Quantity:
In Stock : 777
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
1.5KE56A-G
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Polarity
    Unidirectional
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    53.2V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Clamping Voltage
    77V
  • Peak Pulse Current
    19.48A
  • Reverse Standoff Voltage
    47.8V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    56V