  • 0ZCH0075AF2E
0ZCH0075AF2E
advertisement
Manufacturer No:
0ZCH0075AF2E
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
HK JDW NO:
106-0ZCH0075AF2E
Package:
1210 (3225 Metric), Concave
Datasheet:
0ZCH0075AF2E
Description:
PTC Resettable Fuse 0.75A(hold) 1.5A(trip) 24VDC 100A 0.6W 0.1s 0.13Ohm SMD Solder Pad 1210 T/R Automotive
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0ZCH0075AF2E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Max Current Rating
    100A
  • Current - Max
    100A
  • Hold Current
    750mA
  • Voltage - Max
    24V
  • Time to Trip
    100ms
  • Resistance - Initial (Ri) (Min)
    130mOhm
  • Resistance - Post Trip (R1) (Max)
    400mOhm
  • Trip Current
    1.5A
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric), Concave
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0ZCH
  • Size / Dimension
    0.127Lx0.102W 3.22mmx2.58mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)