  • 0RSB-40U05BG
0RSB-40U05BG
advertisement
Manufacturer No:
0RSB-40U05BG
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
HK JDW NO:
106-0RSB-40U05BG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0RSB-40U05BG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    GOLD OVER NICKEL
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P8
  • Number of Outputs
    1
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Output Voltage
    5V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Analog IC - Other Type
    DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE
  • Input Voltage (Min)
    18V
  • Input Voltage (Max)
    75V
  • Total Power Output-Max
    40W
  • Output Voltage-Max
    10.5V
  • Output Voltage-Min
    0.5V
  • Length
    33.02mm
  • Height Seated (Max)
    11.69mm
  • Width
    22.86mm