  • 0RLC-25T033G
0RLC-25T033G
advertisement
Manufacturer No:
0RLC-25T033G
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
HK JDW NO:
106-0RLC-25T033G
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
0RLC-25T033G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0RLC-25T033G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    0RLC-25T
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.44 H 50.8mmx25.4mmx11.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    23W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P6
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    72V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    7A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    7A
  • Output Power
    23W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Height
    11.176mm
  • Length
    50.8mm
  • Width
    25.4mm