  • 0RCY-85T03LG
0RCY-85T03LG
advertisement
Manufacturer No:
0RCY-85T03LG
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
HK JDW NO:
106-0RCY-85T03LG
Package:
8-DIP Module, 1/8 Brick
Datasheet:
0RCY-85T03LG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0RCY-85T03LG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    25A
  • Output Power
    85W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Height
    10.16mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module, 1/8 Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    0RCY-85T
  • Size / Dimension
    2.30Lx0.90W x 0.40 H 58.4mmx22.9mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    85W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P8
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    25A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    36V