  • 0RCY-60T025
0RCY-60T025
advertisement
Manufacturer No:
0RCY-60T025
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
HK JDW NO:
106-0RCY-60T025
Package:
8-DIP Module, 1/8 Brick
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0RCY-60T025
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module, 1/8 Brick
  • Surface Mount
    NO
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    0RCY-60T
  • Size / Dimension
    2.30Lx0.90W x 0.41 H 58.4mmx22.9mmx10.4mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    38W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    2.5V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    15A
  • Output Power
    37.5W