  • 0MIN015.VXGLO
0MIN015.VXGLO
advertisement
Manufacturer No:
0MIN015.VXGLO
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-0MIN015.VXGLO
Datasheet:
0MIN015.VXGLO
Description:
0MIN015.VXGLO datasheet pdf and Fuses product details from Littelfuse Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
0MIN015.VXGLO
  • Size / Dimension
    0.429Lx0.150W x 0.346 H 10.90mmx3.80mmx8.80mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Color
    Blue
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Current Rating
    15A
  • Voltage - Rated AC
    32V
  • Height
    8.7884mm