  • 0ADAP0250-RE
0ADAP0250-RE
advertisement
Manufacturer No:
0ADAP0250-RE
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
HK JDW NO:
106-0ADAP0250-RE
Package:
3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4 (Axial)
Datasheet:
0ADAP0250-RE
Description:
0ADAP0250-RE datasheet pdf and Fuses product details from Bel Fuse Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 15156
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0ADAP0250-RE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4 (Axial)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    0ADAP
  • Size / Dimension
    0.266Dia x 1.292 H 6.76mmx32.82mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Current Rating (Amps)
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Approval Agency
    cURus
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Ceramic
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    10kA
  • Melting I2t
    0.009
  • DC Cold Resistance
    2.755Ohms