  • 09P-391J-50
09P-391J-50
advertisement
Manufacturer No:
09P-391J-50
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-09P-391J-50
Quantity:
In Stock : 1663
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
09P-391J-50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Lead Pitch
    5mm
  • Inductance
    390 μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • Max DC Current
    460mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.5MHz
  • Q Factor
    35
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.1Ohm
  • Length
    14mm