  • 0925R-472J
0925R-472J
advertisement
Manufacturer No:
0925R-472J
HK JDW NO:
79-0925R-472J
Step5Bar-code shipping tag
0925R-472J
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating
    136mA
  • Lead Length
    38.1mm
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.4Ohm Max
  • Max DC Current
    136mA
  • Frequency - Self Resonant
    70MHz
  • Q @ Freq
    53 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    53
  • Q Factor
    53
  • Diameter
    2.41mm