  • 0925R-182J
0925R-182J
advertisement
Manufacturer No:
0925R-182J
HK JDW NO:
79-0925R-182J
Step5Bar-code shipping tag
0925R-182J
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating
    217mA
  • Lead Length
    38.1mm
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    950mOhm Max
  • Max DC Current
    217mA
  • Frequency - Self Resonant
    105MHz
  • Q @ Freq
    43 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    43
  • Q Factor
    43
  • Diameter
    2.41mm