  • 0925-331J
0925-331J
advertisement
Manufacturer No:
0925-331J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-0925-331J
Package:
Axial
Step5Bar-code shipping tag
0925-331J
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Iron
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0925
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    495mA
  • Lead Length
    38.1mm
  • Inductance
    330nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    180mOhm Max
  • Max DC Current
    495mA
  • Frequency - Self Resonant
    260MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    44 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    44
  • Q Factor
    44
  • Diameter
    2.41mm