  • 083175-1-05S
083175-1-05S
advertisement
Manufacturer No:
083175-1-05S
HK JDW NO:
330-083175-1-05S
Step5Bar-code shipping tag
083175-1-05S
    Panel Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Number of Positions
    5
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Circuit per Deck
    SP5T
  • Depth Behind Panel
    51.61mm
  • Number of Poles per Deck
    1
  • Actuator Length
    9.53mm