  • 083173-2-05N
083173-2-05N
advertisement
Manufacturer No:
083173-2-05N
HK JDW NO:
330-083173-2-05N
Package:
Datasheet:
083173-2-05N
Step5Bar-code shipping tag
083173-2-05N
    Silver Alloy
  • Mount
    Panel
    08
  • Published
    2007
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Number of Positions
    5
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Electrical Life
    10000 Cycle(s)
  • Switch Type
    ROTARY SWITCH
  • Number of Decks
    3
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Circuit per Deck
    DP5T
  • Depth Behind Panel
    38.00mm
  • Number of Poles per Deck
    2
  • Actuator Length
    9.53mm