  • 083171-1-02N
083171-1-02N
advertisement
Manufacturer No:
083171-1-02N
Manufacturer:
Grayhill Inc.
HK JDW NO:
330-083171-1-02N
Package:
Datasheet:
083171-1-02N
Description:
Quantity:
In Stock : 15452
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
083171-1-02N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Switch Type
    ROTARY SWITCH
  • Number of Decks
    1
  • Operating Force
    5.761 ~ 46gfm
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Index Stops
    Fixed
  • Circuit per Deck
    SPDT
  • Depth Behind Panel
    24.38mm
  • Angle of Throw
    36°
  • Actuator Length
    9.53mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Material
    Silver Alloy
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Series
    08
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Number of Positions
    2
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Contact Finish
    Gold
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Voltage - Rated AC
    115V