  • 0807SQ-6N9JLC
0807SQ-6N9JLC
advertisement
Manufacturer No:
0807SQ-6N9JLC
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-0807SQ-6N9JLC
Quantity:
In Stock : 2335
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0807SQ-6N9JLC
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e2
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    6.9 nH
  • Test Frequency
    400MHz
  • Max DC Current
    2.7A
  • Frequency - Self Resonant
    4.6GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    100
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    100
  • Case/Size Code
    0705
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    6mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0069 µH
  • Height
    1.78mm
  • Length
    2.08mm
  • Width
    1.75mm