  • 0805Y1000330MCRE03
0805Y1000330MCRE03
advertisement
Manufacturer No:
0805Y1000330MCRE03
HK JDW NO:
419-0805Y1000330MCRE03
Description:
FlexiCap™ 33pF 100V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL (X2Y), Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805Y1000330MCRE03
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL (X2Y), Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Bypass, Decoupling, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    33pF
  • Thickness (Max)
    0.045 1.15mm