  • 0805Y1000220JAR
0805Y1000220JAR
advertisement
Manufacturer No:
0805Y1000220JAR
HK JDW NO:
419-0805Y1000220JAR
Datasheet:
0805Y1000220JAR
Description:
FlexiCap™ 22pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805Y1000220JAR
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    22pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm