  • 0805Y0632P70DAT
0805Y0632P70DAT
advertisement
Manufacturer No:
0805Y0632P70DAT
HK JDW NO:
419-0805Y0632P70DAT
Datasheet:
0805Y0632P70DAT
Description:
FlexiCap™ 2.7pF 63V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805Y0632P70DAT
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    2.7pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm