  • 0805Y0500333METE03
0805Y0500333METE03
advertisement
Manufacturer No:
0805Y0500333METE03
HK JDW NO:
419-0805Y0500333METE03
Description:
FlexiCap™ 0.033μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL (X2Y), Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 10494
Step5Bar-code shipping tag
0805Y0500333METE03
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL (X2Y), Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, Bypass, Decoupling, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Thickness (Max)
    0.045 1.15mm