  • 0805Y0160471KFR
0805Y0160471KFR
advertisement
Manufacturer No:
0805Y0160471KFR
HK JDW NO:
419-0805Y0160471KFR
Datasheet:
0805Y0160471KFR
Description:
FlexiCap™ 470pF 16V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
0805Y0160471KFR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    FlexiCap™
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    470pF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm